Меню Закрити

Пам’ятка для особи, що проходить поліграф

 

Поліграфологічне дослідження – це безпечна для життя і здоров’я процедура, в ході якої за допомогою комп’ютерного поліграфа та спеціальних давачів здійснюється реєстрація і оцінка психофізіологічних показників організму людини. Тривалість дослідження може складати від 1,5 до 3-х годин.

 

Особам, які планують проходити поліграфологічне дослідження, необхідно пам’ятати наступне:

  1. Для успішного проходження процедури напередодні, за можливості, необхідно добре відпочити та виспатися.
  2. Для успішного проходження процедури, за добу до дослідження та безпосередньо перед ним не слід вживати лікарські препарати, наркотичні речовини або алкоголь. Також не рекомендується випивати більше однієї чашки кави або чаю безпосередньо перед процедурою.
  3. Перед проведенням поліграфологічного дослідження особа ознайомлюється зі своїми правами, метою та особливостями майбутньої процедури, тематикою запитань, які їй будуть поставлені в ході тестування. Після ознайомлення з майбутньою процедурою досліджуваній особі обов’язково пропонується підписати заяву про згоду на проходження поліграфологічного дослідження. Якщо заява не буде підписана, процедура далі не проводиться.
  4. У будь-який момент проведення поліграфологічної процедури досліджувана особа має право відмовитися від її подальшого проходження, не пояснюючи причини відмови. Відмова не може тлумачитися як спроба приховати будь-який факт або бути підтвердженням причетності до протиправних дій, а також вести до обмеження законних прав, свобод та інтересів досліджуваної особи.
  5. Запитання, які буде ставити поліграфолог, можуть стосуватися минулого досвіду, професійних обов’язків, ділових якостей та деяких сторін особистості особи, що проходить дослідження. При цьому гарантується відсутність запитань сексуальної тематики, політичних поглядів, віросповідання тощо.
  6. Не варто намагатися чинити будь-які дії з метою спотворення результатів чи введення в оману поліграфолога. Подібні дії можуть бути розцінені поліграфологом як навмисна протидія, небажання співпрацювати, і дослідження буде припинено.
  7. З метою отримання якісних даних, забезпечення можливості подальшої їх інтерпретації та об’єктивного висновку, від досліджуваної особи очікується дотримання правил проходження дослідження та правдиві відповіді на всі запитання, які винесені на дослідження.

 

Поліграфологічне дослідження не проводиться: 

  • при наявності у поліграфолога інформації про психічні захворювання та/або психосоматичні розлади у досліджуваної особи;
  • у випадку загострення захворювань, пов’язаних з порушенням серцево-судинної або дихальної діяльності;
  • при фізичному або психічному виснаженні досліджуваної особи;
  • при перезбудженні та неможливості координувати свої рухи;
  • при наявності гострого больового синдрому;
  • у разі наявності у поліграфолога інформації про вживання особою сильнодіючих психоактивних речовин, лікарських препаратів, або при виявленні ознак вживання вказаного;
  • у разі наявності даних про вагітність досліджуваної.

 

У разі недотримання вищезазначених вимог і приховання якихось обставин та, як наслідок, відміни або перенесення процедури, повторне тестування може бути проведене за рахунок досліджуваної особи.